Забезпечення суддів службовим житлом і надалі залишається одним із проблемних аспектів їх соціального захисту. Відповідно до ст.132 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” після призначення на посаду суддя, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду.
Станом на 1 квітня 2013 року на обліку на отримання житла перебуває 25 судді місцевих загальних судів області, тобто майже кожний четвертий суддя не забезпечений житлом. З них 37,5% орендують житло, 29,1% проживають у гуртожитках, 12,5% проживають з батьками; мають власне житло, в т.ч. якеперебуває в заставі банку у зв’язку із сплатою іпотечного кредиту -16,7% та 4,2% проживають за межами населеного пункту, в якому здійснюють професійну діяльність.
Щодо строків перебування на квартирному обліку, то 41,7% суддів перебуває на квартирному обліку у міських та селищних радах більше 6 років, 8,3% більше 5 років, 12,5% більше 4 років, 12,5% більше 3 років, 12,5% більше 2 років, 8,3% більше 1 року та 4,2% до 1 року. Це свідчить про те, що жоден суддя з тих, які перебувають на квартирному обліку, у встановлений законодавством термін не був забезпечений житлом.
За розрахунками територіального управління для забезпечення суддів житлом за рахунок бюджетних коштів необхідно за ринковими цінами та нормативами більше 8,5 млн. гривень.
Починаючи з 2003 року по даний час отримали житло і поліпшили свої житлові умови 28 суддів міських та районних судів області. За кошти місцевого бюджету отримано 11 квартир, за кошти державного бюджету 14 квартир та по обміну 3 квартири.
Територіальним управлінням відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на початку року було направлено лист до виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду про виділення путівок на санаторно-курортне лікування для суддів та працівників судової системи Рівненської області.