flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Матеріально – технічне та інформаційне забезпечення судів за 9 місяців 2013 року

17 жовтня 2013, 14:38
Одним  із  пріоритетних  напрямків  діяльності  територіального  управління  є матеріально-технічне та інформаційне  забезпечення місцевих загальних судів  області.
Крім відповідного оснащення судів до їх належного матеріально-технічного забезпечення слід віднести і забезпечення комп’ютерною технікою, папером, необхідними матеріалами, засобами для фіксування судового процесу, відправлення кореспонденції і ін.
Забезпеченість комп’ютерами  місцевих судів області на кінець звітного періоду складає 71,6% від загальної кількості комп’ютерної техніки, необхідної для повного забезпечення  ними судів. Також необхідно враховувати, що частина суддів  та працівників апарату судів продовжує використовувати  в роботі  власні комп’ютери та ноутбуки.
Із загальної кількості персональних комп’ютерів 115 є фізично та морально застарілими (30% від загальної кількості), які необхідно замінити на більш сучасні та потужніші.
У першому півріччі територіальним управлінням  спільно із спеціалістами ДП „Інформаційні судові системи” в Рівненській області у всіх місцевих загальних судах області  було визначено приміщення, в яких встановлено обладнання для допиту свідків (веб-камери, мікрофони, гучномовці).
Судами за сприяння територіального управління було надано комп’ютери, на які встановлено відповідне програмне забезпечення, що дозволяє функціонально використовувати зазначене обладнання. 
            На виконання вимог Закону України „Про доступ до судових рішень” міськими та районними судами області копії судових рішень надсилаються в електронному вигляді в державне підприємство „Інформаційні судові системи”, на яке покладено ведення Єдиного Державного реєстру судових рішень. Протягом звітного періоду місцевими загальними судами області  до реєстру направлено 44104 копій судових рішень, що становить 99,4% від кількості рішень, що підлягали направленню.
            Ідентифікація рішень того чи іншого суду проходить за допомогою перевірки електронного цифрового підпису судді. У третьому кварталі 2013 року  територіальним управлінням вжито заходів для забезпечення виготовлення  та   видано для суддів та працівників апарату  місцевих та апеляційних судів для  використання в роботі  76  ключів  електронного цифрового підпису.
            29 травня 2013 року працівники територіального управління взяли участь у проведенні навчання в режимі відеоконференції за участю представників ДСА України та Акредитованого центру сертифікації ключів Інформативно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України у зв’язку зі зміною процедури забезпечення суддів та працівників апарату суду ключами електронного цифрового підпису.
Протягом третього кварталу 2013 року територіальним управлінням  спільно із спеціалістами ДП „Інформаційні судові системи” в Рівненській області  проведено роботу по оновленню в загальних місцевих судах області комп’ютерної програми для автоматизації документообігу загальних судів Д-3  (далі – КП «Д-3»).
З метою підвищення ефективності роботи працівників, що працюють з комп’ютерною програмою «Д-3», на виконання наказу ДСА України № 72 від 31 травня 2013 року «Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу», 12 червня 2013 року територіальним управлінням за участю керівника РСП у Рівненській області ДП «ІСС» О.Поліщук проведено відеосемінар для керівників апаратів та головних спеціалістів з інформаційних технологій місцевих загальних судів Рівненської області з питань електронного суду, електронних запитів реєстраційного номеру облікової картки платника податків учасника справи, надсилання повісток за допомогою sms-повідомлень та порядку отримання працівниками органів судової влади послуг електронного цифрового підпису.
Разом з тим, впровадження комп’ютерної програми «Д-3» показало, що у судах  з великою кількістю суддів та працівників апарату суду наявне серверне обладнання не витримує навантаження  і тому є необхідність у його модернізації  чи  придбанні більш потужного серверного обладнання.
У зв’язку з цим придбано та встановлено 7 серверів для Березнівського,  Демидівського, Костопільського, Млинівського, Рівненського,  Сарненського районних судів та Кузнецовського міського суду.
Таким чином однією з найважливіших проблем була й залишається недостатня забезпеченість судів комп’ютерною технікою,  що  уповільнює  використання комп’ютерної програми «Д-3». 
З метою отримання інформації щодо чинного законодавства, змін та доповнень до нього при здійсненні правосуддя, у всіх  судах області встановлено інформаційно-правові бази даних ,,Ліга-Закон-Еліт” та забезпечено їх постійне оперативне поновлення.
Всі місцеві суди області загальної юрисдикції та ТУ ДСА в області підключені до мережі Інтернет в режимі електронної пошти, забезпечені  телефонним зв’язком. У приміщеннях одинадцяти районних судів встановлені міні-АТС, що також  покращує оперативність вирішення службових питань.
Відповідно до вимог ст.336 КПК України стосовно проведення  процесуальних дій у режимі відеоконференції  під час судового провадження у першому півріччі поточного року до місцевих судів області було доставлено відповідне обладнання, яке у липні  було змонтоване та введене в експлуатацію.
Станом на 1 жовтня 2013 року у всіх 18 місцевих загальних судах області встановлено стаціонарні системи відеоконференцзв’язку, що вже використовуються судами для проведення судових засідань.
Крім того, 9 мобільних систем  територіальним управлінням передано до установ виконання покарань  управління державної пенітенціарної служби області.
Для забезпечення належної роботи в місцевих загальних судах області територіальним управління було придбано та передано в суди для використання 100 LED моніторів для заміни морально застарілих CRT моніторів.
Для забезпечення безперервної роботи серверів місцевих судів області  придбано 20 джерел безперебійної живлення об’ємом 1500Ват, які передані в суди для використання.
Для заміни морально застарілих  систем фіксування судового процесу було придбано 10 комплектів систем фіксування судового процесу. 
У всіх місцевих загальних судах області створені та функціонують локальні комп’ютерні мережі, що забезпечує доступ суддів до електронних юридичних баз даних, інформаційних ресурсів мережі Інтернет. 
Маючи на балансі велику кількість комп’ютерної техніки, принтерів, БФП, територіальним управлінням регулярно проводиться робота щодо ремонту, заправки та необхідного обслуговування даної техніки.